October 22, 2021 12:09
Балкан

Шарпланинец ја усмртил својата сопственичка во Крагуевац

Куче шарпланинец на улица „Сарајлија” во Крагуевац денеска ја касна за врат и ја уби сопственичката Милоратка Веjковиќ (69).

Според неофицијални информации, безживотното тело на жената ја пронашла нејзината ќерка.

Тимот на Брза помош морало да ја чека полицијата која, за жал, само ја констатира смртта бидејќи кучето покажувало исклучителна агресија.

Се претпоставува дека трагедијата се случила во раните утрински часови.

Несреќната жена со години го хранела кучето и никому не му е јасно зошто се случило ова. Соседството беше шокирано, но никој не сакаше да ја коментира несреќата.

Извор: Курир.рс

Watch Hakuoki ~Demon of the Fleeting Blossom~ Record of the Jade Blood Episode 10

A Feather Stare at the Dark Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AnimeTV watch anime

Seekingalpha: https://seekingalpha.com/user/54447807/comments

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/gogoanimelol