July 25, 2021 04:20
Свет

Шамарот за Макрон: Кај напаѓачот пронајдена книга за Хитлер и оружје

Полицијата соопшти дека во куќата на еден од напаѓачите кој му удри шлаканица на францускиот претседател Емануел Макрон, пронашле оружје и копија од книгата на Хитлер „Мајн Кампф“.

Уапсени се двајца дваесет и осумгодишни мажи пред училиште во југоисточна Франција.

За време на посетата на неколку места на југоисток од земјата, Макрон се приближи до група луѓе, а потоа еден човек го фати за раката, го повлече претседателот на Франција и му удри шлаканица.

По нападот, полицијата изврши претрес во домовите на осомничените за нападот врз францускиот претседател.

Книга и оружје се пронајдени во куќата на еден од напаѓачите кој е осомничен за снимање на нападот врз Макрон. Освен оружјето пронајдено во куќата, полицијата пронашла меч, кама и колекционерска пушка, за кои тој има дозвола за поседување. Не е познато дали оружјето е во функција…

Преземено од Вечер Прес

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Tokyo Ghoul:re (Dub) (https://animeflix.nl/m/X6OZ) Episode 12

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Watch Chikyuu Bouei Kigyou Dai-Guard (Dub) Episode 26

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. Sally the Witch Episode 48

KissAnime Paper: https://paper.li/HCICkAjUZq9fwf3gJvq07#/