June 25, 2022 09:38
Балкан

Шаленберг: ЕУ да го исполни ветувањето од пред 20 години

Пред 20 години му ветивме на регионот на Западен Балкан иднина во ЕУ. Сега треба да преминеме од зборови на дела, рече шефот на австриската дипломатија, Александар Шаленберг.

„Во исполнувањето на она што ЕУ му го вети на Западен Балкан пред две децении сега е неопходно да се премине од зборови на дела“, побара Шаленберг.

Во пресрет на Советот на министри за надворешни работи на ЕУ, Шаленберг рече дека е потребен јасен сигнал во однос на Западен Балкан.

go88 pro

hướng dẫn soi cầu tài xỉu sunwin sunwin chơi ngay sunwin bảo trì