September 27, 2020 15:59
Магазин

Чуварот на галаксијата доби син, внук на Терминатор

Актерот Крис Прат и Кетрин Шварценегер добија девојче. 30-годишната ќерка на „Терминаторот“ Арнолд Шварценегер го роди своето прво дете, пренесува магазинот „People“.

Среќната вест ја потврди и гордиот чичко Патрик Шварценегер кој вечерва изјави за „Entertainment Tonight“ дека неговата сестра и зет се добри.

Крис Прат, од бракот со поранешната сопруга Ана Фарис има син Џек кој ќе го прослави 8-миот роденден на 17 август.