Балкан

Член на шкаљарскиот клан разнесен во автомобил во Подгорица

Маж, наводно близок до наркокланот шкаљарци загинал денеска во експлозија на автомобил во Подгорица, јавија локалните медиуми.

Повикувајќи се на очевидци и неофицијални информации од полицијата, медиумите наведуваат дека Јасминко Шаховиќ (42) загинал околу 10 часот во експлозија на автомобил на пат во подгоричката населба Толоши.

Засега полицијата нема соопштено за експлозијата, а истрагата е во тек.

Медиумите јавуваат и дека од запалениот автомобил одекнувале куршуми кои се активирале од експлозијата.

Десетици луѓе, вклучително и невини жртви, беа убиени во судирите меѓу шкаљаскиот и кавачкиот клан, двата од Котор, во последните години. Некои од водачите на двата завојувани клана се во бегство, а некои беа уапсени во претходните години.

Минатата недела во Подгорица беа запленети стотици килограми кокаин, додека во август минатата година во магацин во Зета беа пронајдени и запленети рекордни 1,4 милиони тони кокаин.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Attack on Titan Final Season Part 2

4anime tv The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

4Anime Attack on Titan Season 3

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 9

english dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

tải go88