November 12, 2019 00:25
Свет

Четири деца загинаа во пожар во куќа во САД

Шест лица, вклучувајќи и четири деца загинаа во пожар во куќа во градот Пикeрел, во американската држава, Висконсин, соопштија властите.

Како што пренесе „АП“, две лица успеале да се спасат.

Канцеларијата на локалниот шериф наведе дека во куќата заедно живееле неколку семејства.

Истражните тимови ги утврдуваат причините за пожарот.

Нови вести

Шекеринска од Свети Николе: После 30 години зборување за НАТО, СДСМ успеа да го донесе овој стратешки приоритет, тоа е патриотизам

Igor

ЕУ, Берлин, Париз и Лондон бараат Иран да се придржува до нуклеарниот договор

Igor

(Видео) Грета Тунберг има двојничка во Русија која сака да ја исчисти планетата

Igor