June 24, 2021 21:11
Хроника

Четиринаесет лица приведени во локал поради работење спротивно на прописи за време на епидемија

 Тетовската полиција ноќеска од 22.15 часот до 23.45 часот во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во локал во Желини при што се приведени 14 лица поради работа спротивно на прописи во време на епидемија.

Во објектот биле затекнати 19 лица – гости и 13 женски лица кои ги забавувале гостите. Од нив осум биле државјанки на Република Албанија и пет македонски државјанки. Сопственикот З.С.(49) од с.Желино  и 13-те женски лица биле лишени од слобода, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат.  Претходната вечер слична акција со приведени 12 лица имаше во Тетово. 

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime haikyuu. Watch Harbor Light Monogatari: Fashion Lala yori Episode Full

Watch anime online for free at AnimeDao food wars animedao. Ichigeki Sacchuu!! Hoihoi-san (https://animedao.nl/m/oXQO) Episode Full

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Piano (TV) Specials Episode 4

GoGoAnime Sites Google: https://sites.google.com/view/gogoanime-official/home