January 24, 2022 05:10
Македонија

Четиригодишни близнаци се најмладите жртви од стравотната автобуска несреќа во Бугарија

Близнаците Луан и Албан Ахмети се најмладите жртви од стравотната автобуска несреќа што се случи утринава на автопатот „Струма“ во Бугарија, кога се запали автобус на „Беса транс“ што се враќаше од Истанбул кон Скопје. Најстариот патник имал 63 години, а повеќето патници се родени помеѓу 1971 и 2004 година, објави БГНЕС.

Во несреќата загинаа 46 лица, а седум се повредени и пренесени во болница и немаат сериозни повреди.

На социјалните мрежи беа објавени фотографии од близнаците за време на нивниот престој во Истанбул викендов, заедно со нивните родители.

animeheaven es. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Black Clover

stream anime online Dragon Ball Super (Dub)

watch subbed anime Tokyo Revengers

AnimeHeaven DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Komi Can’t Communicate Episode 8