August 2, 2021 19:59
Балкан

Четвртиот бран е веќе тука, од одмор одете директно во изолација, порачуваат експертите во Словенија

Шефот на словенечкиот Институт за јавно здравје, Милан Крек, вчера, на прес-конференција предупреди дека новите варијанти на вирусот се раширени во целиот свет и дека делта-варијантата предизвикува најголема загриженост.

„Луѓето треба да бидат многу внимателни кога планираат патувања. Нека го следат текот на епидемијата, кој многу бргу се менува“, рече тој.

Според него, четвртиот бран е веќе почнат, пренесе порталот 24ur.

„На сите што сè уште планираат да патуваат на одмор во странство им препорачувам да се вратат најдоцна до 15 август и по враќањето, да заминат во самоизолација и да не контактираат со своите роднини“, рече Крек.

WCOStream: Polar Bear Cafe anime episode 50 online free at https://wcostream.cc black clover wcostream

ANIMEFLIX: Hikari no Densetsu anime episode 19 online free at https://animeflix.nl animeflix pokemon

AniWatch: Zillion: Burning Night anime episode Full online free at https://aniwatch.pro animes online

Youmagine: https://www.youmagine.com/animefreakws

Play: https://www.play.fm/gogoanimelol

Oag treasury: https://oag.treasury.gov.za/RMF/Lists/Framework%20Feedback/DispForm.aspx?ID=20754