September 18, 2021 16:26
Свет

Четворица унгарски војници се повредени откако мигранти насилно се обиделе да ја преминат српско-унгарската граница

Синоќа група од петнаесет мигранти насилно се обиделе илегално да ја преминат српско-унгарската граница, објави унгарската полиција. Четворица унгарски војници се полесно повредени, пренесуваат регионалните медиуми.

Мигрантите се обиделе да ја совладаат воената патрола по должина на оградата на унгарско-српската граница, користејќи гас.

Сепак, според соопштението, полицијата и воените сили на Унгарија успеале да го спречат нелегалниот премин на границата.

„Колегите ќе сторат сè за да го зачуваат јавниот ред и безбедност, имаат доволно луѓе и технички средства да ја чуваат границата“ , се наведува во соопштението на унгарската полиција.

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Submarine 707R Episode 2

Watch Yoshinaga-san'chi no Gargoyle Specials Episode 5

4Anime: Buzzer Beater 2nd Season anime episode 13 online free at https://4anime.biz heroes rising 4anime

Folkd: https://www.folkd.com/user/animefreakws

Gfycat: https://gfycat.com/@gogoanimebe