October 17, 2019 07:58
Хроника

Четворица скопјани заработија кривични пријави за поседување кокаин

На 09.10.2019 околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш.(27), А.Р.(22) и А.С.(27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.(23) од тетовско Палчиште, кои биле во патничко возило „форд“, со скопски регистарски таблички. При нивен и преглед на возилото бил пронајден кокаин. По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Нови вести

Малолетен моторџија се судрил со малолетник на велосипед

Igor

Полицаец ранет при боево гаѓање на полигонот Пенуш

Igor

Малолетник на Фејсбук објавувал компромитирачки слики од поранешната девојка

Igor