November 27, 2021 03:44
Балкан

Четворица руски туристи пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја.

Нивното отсуство ги загрижило другите туристи од групата со која биле заедно пристигнати, по што го известиле персоналот на хотелот.

– Околу 22:20 часот во Ќерет, Каваја, во просториите на хотелска сауна, пронајдени се мртви четири лица, две жени и двајца мажи, државјани на Русија. Телата се дадени на обдукција. Истрагата е во тек. За настанот е известена и руската Амбасада, стои во полициското соопштение.

Според Топ чанел починатите лица се Наталија Буренкова (58), Сергеј Буренков (60), Екатерина Буренкова (31) и Никита Белоусов(37).

AnimeFLV: Shigurui: Death Frenzy anime episode 12 online free at https://animeflv.uk stream anime online

Website https://animetv.cc: Watch No.6 (Dub) animetv Episode 11 dragon ball anime tv

https://animebee.to english anime

ANIMEFLIX: Gokujo.: Souda Onsen ni Ikou!! anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix banana fish

Watch Witch Hunter Robin Episode 26