Хроника

Четворица повредени во судир на четири автомобили кај средното поштенско училиште

Четорица биле лесно повредени во вчерашната сообраќајна несреќа што се случи на булеварот Трета Македонска бригада кај средното поштенско училиште, информираат од МВР.

Сите четворица по укааната помош биле пуштени на домашно лекување.

Несреќата се случила околу 23 часот кога се судриле четири автомобили- „фиат пунто“,  „ауди А6“, „рено лагуна“ и „фолксваген шаран“.

Нови вести

„Нефа мебел“ затвори преку ноќ: Извисија стотици купувачи, платиле мебел кој не го добиле

Igor

Со запалка му ги горел стапалките на двегодишниот син, детето плачело од болки па го претепал до смрт

Igor

Момче од Зајас е загинатиот моторџија кај Другово

Igor