August 18, 2019 21:42
Хроника

Четворица повредени во судир на четири автомобили кај средното поштенско училиште

Четорица биле лесно повредени во вчерашната сообраќајна несреќа што се случи на булеварот Трета Македонска бригада кај средното поштенско училиште, информираат од МВР.

Сите четворица по укааната помош биле пуштени на домашно лекување.

Несреќата се случила околу 23 часот кога се судриле четири автомобили- „фиат пунто“,  „ауди А6“, „рено лагуна“ и „фолксваген шаран“.

Нови вести

И авионите гаснеа во Пинтија, пожарникарите ноќва ќе дежураат

Igor

Ставен под контрола пожарот кај Пинтија, пријавен нов во Сопиште

Igor

Се запали бугарски камион во близина на Деве Баир

Igor