Хроника

Четворица повредени во судир на полициски „опел“ и „пежо“ во Бутел

На 25.01.2022 во 15.30 часот било пријавено дека на крстосницата од улиците „Марко Крале”, „Бутелска” и „Александар Урдаревски” се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Г.(55) од Скопје и патничко возило „опел”, сопственост на МВР, управувано од Р.А.(27) од Скопје.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи и двајца сопатници од двете возила А.С.(67) и В.Г.(36), двајцата од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза” и Градската општа болница „Св.Наум Охридски”.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

watch anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Komi Can’t Communicate

My Hero Academia (Dub)

4Anime Boruto: Naruto Next Generations

4anime.biz Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

So I'm a Spider, So What?

tải go88