December 6, 2019 12:27
Хроника

Четворица повредени во сообраќајката на патот Струмица-Валандово

Во сообрќајна несреќа што се случи во 10:40 часот на патот Струмица – Валандово пред селото Костурино повредени се четири лица кои се пренесени во болницата во Струмица,  информираше за МИА портпаролот на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На патот моментно е создадена долга колона од возила кои се движат во правец од Валандово кон Струмица додека на лентата од спротивниот правец повремено се пуштаат возила.

Увидот на местото на несреќата се уште трае, а според првичните информации во сообраќајната несреќа учествувале три возила.

Нови вести

Експлодира плинска боца во куќа во Куманово, еден тешко повреден

Valentina

Физичка пресметка за паркинг место

Igor

Седум лица повредени во сообраќајки во Скопје

Igor