January 24, 2022 17:53
Хроника

Четворица малолетници од Охрид украле 14 велосипеди

Поради постоење основи на сомнение за сторени пет казнен дела „тешка кражба”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Д.(21) и уште четири малолетни лица на возраст од 15 години, сите од Охрид.

Пријавените, тешките кражби ги извршиле од 21.06.2021 до 17.11.2021 година на разни локации во Охрид, кога во згодни прилики одзеле 14 велосипеди, дел оставени необезбедени а дел одземени откако со подесен алат ги отстранувале безбедносните бројчаници и сајли.

На тој начин, тие се здобиле со противправна имот корист во вкупна вредност од 206.018 денари.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Dragon Ball Z (Dub)

4Anime Hunter x Hunter (2011)

My Hero Academia Season 3 Episode 24

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

free anime My Hero Academia (Dub)