October 22, 2021 07:58
Македонија

Четворица германски експерти ќе се вклучат во истрагата за пожарот во модуларната болница

Германскиот тим од Федералната криминалистичка служба, кој треба да пристигне по завршената претходница деновиве, првично е составен од четворица, и тоа од двајца крим техничари и форензичари за истражување пожари и двајца крим техничари и форензичари за ласерско мерење на простории и за фотографирање.

Ова го соопшти портпаролот на Владата Душко Арсовски на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање во врска со германските експерти кои ќе се вклучат во истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница.

Во МВР, како што информира тој, веќе се подготвува соодветна поддршка во форма на алат, нацрти, планови и други релевантни информации кои можат да помогнат во заедничкото утврдување на фактите.

– Германските експерти ќе работат заедно со крим техничарите на МВР како поддршка на ОЈО при истрагата за утврдување на причините за пожарот во модуларната болница во Тетово, посочи Арсовски.

Watch Yuusei Kamen Episode 10

GoGoAnime: Zone of the Enders: Dolores anime episode 26 online free at https://gogoanime.be nisekoi gogoanime

Website https://animekisa.in: Watch Oh! My Goddess animekisa Episode 5 animes online

Robby the Rascal Episode 3

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/animeflixnl/

Codechef: https://www.codechef.com/users/kissanimemx