January 21, 2022 21:33
Македонија

Честитка од Сотировски по повод еврејскиот празник Ханука

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи Даријан Сотировски испрати честитка до претседателот на Еврејската заедница, Берта Романо-Николиќ по повод празникот ХАНУКА – осумдневното празнување во чест на повторното осветување на храмот во светиот град Ерусалим.

-Дозволете ми Вам лично и на членовите на Еврејската заедница да Ви го честитам празникот ХАНУКА – осумдневното празнување во чест на повторното осветување на храмот во светиот град Ерусалим. Ханука е возвишен симбол за љубовта и верата кои победуваат тогаш кога е најтешко. Кога следниве денови ќе бидете со Вашите најблиски, палејќи ги свеќите на менората, Ви посакувам силна утврденост во вистинските добродетели, многу надеж, оптимизам и истрајност, стои во честитката.

watch anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaktv AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) (Dub)

anime freaks tv Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 13

AnimeFreak Josee, the Tiger and the Fish

AnimeFreak Death Note