June 23, 2021 06:11
Македонија

Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод празникот Рамазан Бајрам

Дозволете во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија од муслиманска вероисповед да им го честитам празникoт Рамазан Бајрам.


Нека празничните мигови Ви поминат во спокој и радост, со најискрени желби за добро здравје и просперитет на секој од вас и вашите семејства. Ова време на предизвици, сиромаштија и заеднички проблеми можеме да го надминеме ако бидеме сплотени и ако покажеме дека со разбирање, соработка и толеранција можеме да ги надминеме сите препреки исто како што низ векови наназад сме го правеле. Македонија да ја градиме камен по камен, тула по тула, како свој дом и да ја заштитиме од пропаста кон која ја носи актуелната власт.

Сите ние имаме одговорност да се грижиме за секој човек во тој дом да има просперитет и перспектива. Да ја градиме таа перспектива тука, да обезбедиме просперитет за нас и за нашите поколенија тука. Да бидеме солидарни еден со друг, но и посветени кон успехот, затоа што сечиј успех е предуслов за успех на Македонија.

Честит празник, Рамазан Бајрам

4Anime 4anime bleach: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 7

KissAnime tokyo ghoul kissanime: Attack on Titan Season 3 Part 2 (https://kissanimeonline.com/m/ZN02) Episode 10