August 22, 2019 07:16
Скопје

Честитка на градоначалникот на Бутел за Курбан Бајрам

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски, упати честитка по повод верскиот празник Курбан Бајрам.

„На сите наши сограѓани од исламска вероисповест,им го честита големиот муслимански празник Курбан Бајрам со желби за радост, мир, љубов и благосостојба. Да продолжиме да ги негуваме човековите вредности, почитта и меѓусебното разбирање“, се вели во честитката од градоначалникот Смилевски.

Нови вести

Објавен јавен повик за учество на 15-та „Бела ноќ”

Daniela

Велјановски: Започнавме со реконструкција и проширување на патот Хиподром-Илинден

Daniela

Без струја делови на Карпош, Кисела Вода и Центар

Daniela