Македонија

Честитка на генералниот секретар Зечевиќ за Свети Сава: Заедно да го сочуваме богатството на различните култури

Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Миле Зечевиќ по повод празникот Свети Сава, упати честитка до сите припадници на српската заедница во земјава и до сите православни христијани кои го слават денешниот празник.
 „Во име на СДСМ и во мое име, до сите вас кои го празнувате денешниот празник Свети Сава упатувам срдечни честитки и ви пожелувам добро здравје и спокоен живот.
Ви посакувам празникот Свети Сава да го поминете во духовен мир со своите најблиски.
Да ги негуваме меѓусебние односи и различните култури. Да го сочуваме богатството на нашата заедничка татковина од традиции, култури и различности, каде припадниците на српската заедница даваат важен и постојан придонес.
Вредностите на меѓусебното разбирање, почитување и помагање што ги чуваме и негуваме нека бидат поттик за секој од нас.
Имајте убав празничен ден! Нека е за многу години Свети Сава!” стои во честитката на генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 6

Tokyo Revengers

AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 32

Bleach

AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 24