Спорт

Челзи преку Кристл Палас се врати на четвртата позиција

Тимот од „Стемфорд Бриџ“, Челси го среди Кристал Палас како гостин (4:1) во англиската фудбалска премиерлигашка конкуренција и се врати на четвртата позиција која на крајот носи пласман во елитното клупско натпреварување Лигата на шампионите. Челзи пбедата ја обезбеди по само половина час игра со три постигнати гола. Кристијан Пулишиќ даде два гола, а по еден Каи Хаверц и Курт Зума за „сините“. Кристијан Бентеке беше стрелец на почесен гол за Кристал Палас во 63 минута.

Челси на седум меча до крајот на сезоната има 54 бода, два помалку од Лестер, а два повеќе од Ливерпул и Вест Хем, кој има и меч помалку од „сините“ и „црвените“.

AnimeDao ahiru no sora animedao: Watch Dr. Stone (Dub) Episode 15 (https://animedao.nl/m/4x5z/ep-15)

WCOStream anime online: Watch Death Note (Dub) Episode 11 (https://wcostream.cc/m/gMaR/ep-11)