September 24, 2021 07:18
Спорт

Челзи и со поголема плата не го пишмани да се врати Лукаку

Белгискиот фудбалски интеранционалец Ромелу Лукаку  не сака да се врати во редовите на англискиот премиелригаш Челзи и покрај понудата да добие поголема плата од таа која ја заработува кај италјанскиот шампион Интер.

Челниците на „сините“ од Лондон стапиле во контакт со Белгиецот да разговараат на оваа тема, но тој веднаш ја одбил можноста за нова соработка. Челзи му нудел годишна плата од преку 10 милиони евра годишно, но Лукаку не бил заинтересиран, бидејќи единствено сака да игра за „нераѕурите“, пишува „Газета дело спорт“.

Голгетерот пристигна во Милано во летото 2019 година од Манчестер јунајтед за 74 милиони евра и досега постигна 64 голови на 95 натпревар. Лани беше еден од најзаслужните за шампионската титула на Интер во Серија А.

Лукаку направи трансфер во Челзи од Андерлехт во 2011 година, но одигра само 15 натпревари за овој тим. Потоа беше дел од ВБА и Евертон, пред да се пресели во Манчестер јунајтед.

4Anime: Gun Girls anime episode 12 online free at https://4anime.biz hunter x hunter 4anime

TwistMoe: Legend of Black Heaven (Dub) anime episode 13 online free at https://twistmoe.net anime stream

Hanayamata Episode 12

AnimeHeaven: Oishinbo anime episode 27 online free at https://animeheaven.pro animeheaven unblocked

App roll20: https://app.roll20.net/users/9226550/animeflixnl

Bit: https://bit.ly/362GL1i