Спорт

Челзи и Брајтон одиграа без голови на ,,Стемфорд бриџ”

Челзи одигра без голови во дуелот со Брајтон вечерва во 32. коло од Премиерлигата.

Челзи имаше повеќе од играта, но и Брајтон на моменти возвраќаше. Најсериозната прилика ја имаше токму гостинскиот тим преку Велбек кој ја погоди стативата.

Сепак, главниот настап на овој меч се случуваше пред мечот, каде пред стадионот се собраа навивачи да го искажат револтот за учество на нивниот тим во Супер Лигата. Па така Челзи истакна дека ќе отстапи од учество.

GoGoAnime gogoanime mobile: Watch Fairy Tail (Dub) Episode 170 (https://gogoanime.be/m/EY4j/ep-170)

ANIMEFLIX animeflix plunderer: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291