November 30, 2021 09:40
Спорт

Челзи еднаш шутна кон голот на Брентфорд и си замина со трите бода

Челзи еднаш шутна кон голот на Брентфорд и си замина со ти бода од гостувањето кај новајлијата во англиската премиерлигашка конкуренција. Чилвел во финишот од првото полувреме го испрати тој удар кој заврши во мрежата на домаќинот за минимален триумф (0:1). Тоа му беше доволно на Челси и да се врати на лидерската позиција по 8 одиграни кола со 19 бодови, еден повеќе од Ливерпул и два од актуелниот првак Манчестер сити. ерва триумфираа со 0-1 на гостувањето кај Брентфорд.

Домаќинот Брентфорд имаше 15 удари кон голот на Менди, но овој беше на висина на својата задача и не дозволи да биде совладан.

Website https://animepahe.cc: Watch Avenger animepahe Episode 13 anime websites

Paprika (Dub) (https://animeheaven.pro/m/Pjox) Episode Full

AnimeKisa: Angel Cop anime episode 6 online free at https://animekisa.in anime online

Website https://animedao.nl: Watch Bungo Stray Dogs animedao Episode 12 animedao website

4Anime: Ringo to Shoujo anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime official site