Спорт

Чедомир Јаневски седнува на клупата на АЕЛ Лимасол?

Поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски повторно се поврзува со тренерска работа на Кипар. Тој е во најтесниот избор за нов тренер на АЕЛ Лимасол, откриваат кипарските медиуми.

АЕЛ се раздели со досегашниот стратег Пантелидис, а во опција за нов шеф на стручниот штаб се Македонецот Јаневски и Португалецот Силас, кој е поранешен тренер на Спортинг Лисабон.

Чедомир Јаневски се уште е асистент во стручниот штаб на фудбалската репрезентација на Јужна Африка.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 7

4 anime biz 4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

watch subbed anime 4Anime Death Note

4Anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 8

JUJUTSU KAISEN

tải go88