October 18, 2021 12:20
Скопје

Чаир доби ново 14. детско игралиште

Чаир од денеска има уште едно супер-модерно детско катче. Ова е 14 -то катче кое го постави Општина Чаир во последните четири години.

Се наоѓа на улицата Емин Дураку, во близина на новата Џамија во Чаир.

Ова детско игралиште има потполно нови реквизити и е користен специјален песок за подот.

-Сметаме дека создавањето посоодветни услови за нашите деца значи зајакнување на темелите на општеството. Нека има секогаш радост и среќа за децата и на ова место. Продолжуваме со поставување нови катчиња на други локации на Општината на нашето срце, изјавил градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу.

Website https://animeflv.uk: Watch My Life as McDull animeflv Episode Full english anime

GoGoAnime: Kouryuu no Mimi: Mina no Shou anime episode 2 online free at https://gogoanime.be overlord gogoanime

AnimeDao: The Island of Giant Insects anime episode Full online free at https://animedao.nl the daily life of the immortal king animedao

Website https://4anime.biz: Watch Recovery of an MMO Junkie Special 4anime Episode Full persona 4 the animation english

Wpc hotlog: http://wpc.hotlog.ru/profile.php?user_id=414159

Gab: https://gab.com/animeflixnl