Спорт

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Тренерот на Барселона, Чеви беше разочаран од епилогот на синоќешниот дуел со Реал Мадрид во полуфиналето на шпанскиот Суперкуп.

Реал на дуелот којшто се играше во Ријад, Саудиска Арабија, победи со 3:2 по дополнителни 30 минути, откако по 90 минути резултатот беше нерешен 2:2.

– Јас сум вознемирен. Мојот тим се ослободил од комплексите. Гледајќи ги првите 20 минути, добив впечаток дека игравме со неодамнешните резултати во нашите мисли, но штом се ослободивме од овој комплекс, станавме подобри и на крајот имавме квалитетна игра. Сметам дека заслуживме повеќе. Како и да е, на добар пат. Се збогувавме со титулата, но и се ослободивме од некои комплекси, изјави Чави.

Во финалето од Суперкупот, в недела Реал ќе игра со подобриот од вечерашното второ полуфинале во кое се среќаваат Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао. 

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Dragon Ball Super (Dub) Episode 128

4Anime BANANA FISH Episode 24

4Anime Bleach (Dub)

anime to watch 4Anime Naruto

4Anime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 7

tải go88