June 28, 2022 14:44
Спорт

Ц. Звезда ја освои петтата титула по ред со гол на голманот Борјан

Црвена Звезда денеска се радува на 33. шампионска титула во клупската историја, која исто така е петта по ред во домашното првенство, откако „црвено-белите“ победија со 3-1 против Вождовац и завршија со два бода предност пред вечниот ривал Партизан, кој беше подобар од Раднички (2-0).

„Црвено-белите“ до водство стигнаа во 40. минута, откако Катаи ја затресе мрежата на ривалот за водство од 1-0, а предноста ја зголеми Иваниќ кој погоди за 2-0.

Неизвесноста во мечот ја врати Милојевиќ, кој искористи една одлична шанса и го матираше голманот Борјан за 1-2, по што до завршницата немаше поголеми возбудувања.

Пред самиот крај домаќините добија пенал поради игра со рака на еден од гостинските играчи, а на барање на навивачите, ударот од белата точка го изведе Борјан, кој погоди за 3-1.

go88 life go88 down go88 lmhmod

hủy lệnh rút tiền sunwin Đăng Ký Sunwin Miễn Phí - Đỉnh Cao Sunwin 2022 sunwin energy and infra private limited