January 19, 2021 07:18
Балкан

Црн петок во Србија со 57 починати и 7.780 новозаразени од коронавирусот

Црн петок во Србија според бројките на новозаразени и починати лица од коронавирусот. Во последните 24 часа во Србија се евидентирани се  7.780 новозаразени лица од коронавирусот, а починале 57 поациенти. Напреавни биле 22.404 тестови.

Според последите информации од Министерстовото за здравство и Институтот Батут на респираторна машина има приклучени 245 пациенти во болниците ширум Србија.

Watch The Seven Deadly Sins Episode 17 at GoGoAnime classroom of the elite gogoanime

Watch Xie Wang Zhui Qi Zhi Yishi Qingcheng Episode 2 at AnimeHeaven animeheaven dragon ball