October 16, 2021 20:21
Балкан

Црна Гора ги укинува ковид-сертификати за влез на повеќе места

Голем чекор во однос на олабавување на мерките  денеска прави Црна Гора. Од Владата соопштија дека таму се укинува условот за ковид-сетификат за влез во трговски центри, деловни центри, како и центри кои имаат 1.000 квадратни метри простор.

Првиот човек на Институтот за јавно здравје, Игор Галиќ, денеска, на брифинг со новинарите ијзави дека и изолацијата била скратена од 14, на 10 дена.

Тој додаде дека ситуацијата била подобрена, односно бројот на новозаразени опаднал за 40 проценит, па затоа се донесуваат овие олабавувања на мерките.

Новите мерки ќе стапат на сила од утре, сабота, 9 октомври.

https://gogoanime.be gogoanime kiss

Website https://animekisa.in: Watch The Fantastic Adventures Of Unico animekisa Episode Full animes online

Website https://4anime.biz: Watch Manabu no Natsuyasumi 4anime Episode Full hunter x hunter 4anime

Watch Sakura Wars: The Gorgeous Blooming Cherry Blossoms (Dub) Episode 6

Website https://aniwatch.pro: Watch Fate/Zero Season 2 (Dub) aniwatch Episode 12 anime