September 20, 2021 23:06
Балкан

Црна Гора воведува привремена забрана за работа на дискотеки и клубови

Поради непочитување на епидемиолошките мерки во Црна Гора и зголемениот број новоинфицирани од денеска до 2 август властите ќе воведат привремена забрана за работа на ноќни клубови и дискотеки, објави подгоричкиот весник „Вијести”.

Забранети се забавите и музичките фестивали, како и сите масовни собири во затворени простории.

Во фокусот на Дирекцијата за инспекциски работи ќе биде контролата на собирите на отворено и изведување музика во живо во градините на локалите. Доколку продолжи трендот на прекршување, ќе се разгледа нивното укинување или дополнително ограничување, пишува весникот.

Црна Гора бележи пораст на бројот на новоинфицирани, 65 во четвртокот.  Вкупниот број заразени моментално изнесува 421. 

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animebee.to: Watch Drifters: Special Edition animebee Episode Full anime streaming

Animepahe: Red Baron anime episode 45 online free at https://animepahe.cc watch anime

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/gogoanimebe/profile/

Gogoanimebe weebly: https://gogoanimebe.weebly.com/