February 24, 2020 20:25
Македонија

Црвенковски не го поздрави знамето на НАТО, Груевски оправдано отсутен

Поранешниот премиер и претседател на Македонија, Бранко Црвенковски, не дојде на свечената церемонија на кревање на знамето на НАТО пред платото на Владата каде што беа поранешните премиери, Хари Костов, Владо Бучковски и Љубчо Георгиевски. Столчето кое беше наменето за поранешниот лидер на СДСМ остана празно.

Освен Црвенковски не беа присутни „оправдано“ отсутниот Никол Груевски, како и Али Ахмети. Го немаше ниту претседателот Ѓорге Иванов, којспоред неговиот кабинет не бил поканет, но од Владата демантираат.

Фото: Слободан Ѓуриќ

Поврзани вести

Три деца загинаa, шестмина повредени во експлозија на боца со гас во Романовце

Igor

Македонски камионџија излетал од пат во Италија, а во приколката имал шверцувани цигари од над 200.000 евра

Igor

Заев: Со ДУИ решивме крупни прашања, првпат очекувам предизборна коалиција со партии од албанскиот блок

Igor