October 22, 2021 23:40
Спорт

Црвена Звезда се спаси од пораз во ,,Вечното дерби”

Екипите на Партизан и на Црвена звезда, вечерва, го одиграа 165. вечно дерби, кое заврши со поделба на бодовите, а по кое понезадоволни беа црно-белите, кои имаа повеќе од играта и кои постигнаа уште еден погодок, кој беше поништен по рекацијата од ВАР.

Натхо пред крајот на првото полувреме со фантастичен погодок го донесе црнио-белиот тим во водство, а во второто домаќинот уште еднаш ја затресе противничката мрежа, но тој гол не беше признат поради претходен прекршок. Ова беше казнето со голот на Катаи во 83. минута, за поделба на бодовите од која црвено-белите дефинитивно излегоа како позадоволни.

Навивачите стандардно се тепаа и пред стадионот и на него, со оглед што имаше дури и апсења од полицијата. Но, Гробари и Делии најдоа заеднични јазик, кога требаше да му се оддаде почит на неодамна починатата кошаркарска тренерска легенда, Душан Ивковиќ.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Animepahe: Star Ocean EX anime episode 26 online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Website https://animebee.to: Watch Aquarion (Dub) animebee Episode 26 kissanime

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/MM8y1E1zq4yjiQ5AjWLyDDsnFmigyiE8EeaLUoiJRfk/

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimebe/about