Спорт

Циципас трет полуфиналист на Австралија Опен

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас е третиот учесник во полуфиналето на Грен слемот Австралија Опен.

Циципас експресно за помалку од два часа со победа во три сета со 6-3, 6-4 и 6-2 во четвртфиналето го декласираше Италијанот Јаник Синер и се пласираше меѓу четворицата најдобри на турнирот во Мелбурн.

Противник на Циципас во полуфиналето ќе биде победникот од последниот четврфинален меч меѓу Даниел Медведев и Феликс Оже-Алиасим од Канада.

Во првото полуфинале ќе играат Надаил и Беретини

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

My Hero Academia (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 6

Pokémon Journeys: The Series

animes online ANIMEFLIX 6 LOVERS

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)