October 26, 2021 21:23
Спорт

Циндриќ мора да направи хирушка интервенција на рамото

Хрватскиот ракометен репрезентативец Лука Циндриќ од редовите на актуелниот европски првак Барселона ќе мора да направи хирушка интервенција на рамото, соопшти шпанскиот тим. Поранешниот ракометар на Вардар, Циндриќ го повреди рамото на натпреварот против Фленсбург и неизвесно е колку време ќе биде надвор од тимот.

Европскиот првак на отварањето на овогодишната сезона во Лигата на Шампионите славеше на гостувањето во Германија против Фленсбург со 25-21, но остана без услугите на Циндриќ од 12. минута од натпреварот. Поранешниот ракометар на Вардар е трет повреден играч во каталонскиот тим на самиот почеток на сезоната по Тим Н’Гуесан и Аитор Арино.

Website https://4anime.biz: Watch IS: Infinite Stratos Encore - Koi ni Kogareru Rokujuusou (Dub) 4anime Episode Full websites like 4anime

Gun x Sword (https://animebee.to/m/7gxm) Episode 26

Website https://aniwatch.pro: Watch Attack on Titan: Wings of Freedom aniwatch Episode Full aniwatch.me

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Aytoloja: http://www.aytoloja.org/jforum/user/edit/160417.page

Flickr: https://www.flickr.com/people/[email protected]/