Економија

Цената на нафтата надмина 84 долари

Цените на нафтата денеска се зголемија над 84 долари на меѓународните пазари, поттикнати од проблемите на производителите со зголемувањето на понудата и проценките дека ширењето на инфекцијата со Омикрон нема да го попречи закрепнувањето на побарувачката од корона кризата.

На лондонскиот пазар цената на барелот попладнево порасна за 47 центи во однос на претходното затворање и изнесуваше 84,19 долари.
На американскиот пазар денеска се тргуваше по 66 центи за барел, од 81,88 долари.

Водечките производители на нафта во Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) и нивните сојузници предводени од Русија неодамна одлучија да го зголемат производството за 400.000 барели дневно во февруари, со што се координира намалувањето на снабдувањето на три милиони барели дневно.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3

Attack on Titan (Dub) Episode 19

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 12

ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

anime websites To Your Eternity

tải go88