Балкан

Цело семејство загина во земјотресот во Албанија

Спасувачка екипа од Србија извади две безживотни тела од урнатините во албанскиот град Туман, кој беше најтешко погоден од вчерашниот земјотрес.

Извлечени се телата на маж и жена, објави РТС.

Според албанскиот портал Indeksonline.net, станува збор за брачната двојка Грегу. Безживотните тела на Пелумб Грегу и неговата сопруга беа извлечени 30 часа по земјотресот. Медиумите посочуваат дека во земјотресот загина целото семејство.

animeflix website. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

ANIMEFLIX The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 13

anime website Tokyo Ghoul

watch anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

watch anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

tải go88