June 16, 2021 16:16
Свет

ЦДУ одлучи, Лашет на местото на Меркел

Извршниот одбор на Германската демохристијанска унија денеска го поддржа лидерот на таа партија, Армин Лашет, како кандидат на конзервативниот блок за канцелар на Германија на федералните избори во септември, пренесува Ројтерс.

Според извори на оваа агенција, членовите на одборот ја потврдиле способноста на Лашет да ги приближи мислењата, да развие став и истиот да го презентира доследно.

AnimeFreak anime freak new site: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview (https://animefreak.ws/m/OgXK/ep-1)

GoGoAnime gogoanime twitter: That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24