September 18, 2021 15:48
Македонија

Царовска ќе се сретне со претставници на Националните инвалидски организации

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска ќе се сретне со претставници на Националните инвалидски организации, родителите на деца со попреченост и децата, директорките на основните училишта со ресурсен центар и Националниот координатор на телото за проценка по МКФ.

Целта на средбата, како што соопшти МОН, е создавање инклузивно образование и објавените јавни повици за вработување на образовни асистенти кои ќе бидат поддршка на наставниците во работата со учениците со попреченост.

Website https://kissanime.mx: Watch Oh! My Goddess: The Adventures of Mini-Goddess kissanime Episode 48 kissanime rwby

Website https://aniwatch.pro: Watch Choujikuu Seiki Orguss 02 (Dub) aniwatch Episode 6 anime online

Website https://animefreak.ws: Watch Battle Spirits: Saga Brave animefreak Episode 3 anime freak one piece

Website https://wcostream.cc: Watch Happy☆Lesson: Hoka Hoka★Kanna to Futari Kiri (Dub) wcostream Episode Full wcostream close enough

Question2answer: https://www.question2answer.org/qa/user/animeflixnl

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimebe