Македонија

Царовска и Груби во посета на новото основно училиште во Визбегово

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците Артан Груби и министерката за образование и наука Мила Царовска денеска ќе извршат увид во изградбата на новото основно училиште во Визбегово во општина Бутел.

Изградбата на новото основно училиште во населбата Визбегово почна со средства на МОН.

Како што е најавено, по посетата предвидени се изјави за медиумите на вицепремиерот Груби и министерката Царовска.

anime website. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime websites Dragon Ball (Dub)

4 anime biz Naruto: Shippuden (Dub)

4Anime Attack on Titan (Dub) Episode 18

Fairy Tail (Dub) Episode 172

Pokémon Journeys: The Series Episode 85

tải go88