October 16, 2021 20:05
Македонија

Царовска: Ги демантирам сите невстини за наводни содржини во учебници за второ одделение за изучување на сексуалното обарзование

Категорично ги демантирам невистините проширени од фб групата „Од нас за нас“ на социјалните медиуми, а пренесени од дел од порталите, за наводни содржини во учебници за второ одделение за изучување на сексуалното обарзование. Веста е целосно лажна, а користените илустации воопшто не се дел од учебници и материјали од нашиот образовен систем. Ги повикувам граѓаните, родителите и учениците да не подлегнуваат на непроверени информации коишто се шират на социјалните медиуми, затоа што со истите се нанесува директна штета на Министерството за образование и наука, како и на целиот образовен систем.
Прикажаните текстови и илустрации кои се прилепуваат на делови од Концепцијата не се извадени од наставни материјали предвидени за нашата земја. Барам одговорност за лажните вести кои се тенденциозни, со намера да шират паника и да ја манипулураат јавноста, а за постигање на цели кои немаат никаква допирна точка со унапредување на образованието.

AnimeFLV: Hakkenden -Eight Dogs of the East- Season 2 (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflv.uk animes online

Website https://aniwatch.pro: Watch Dino Mech Gaiking aniwatch Episode 44 anime sites

Watch anime online for free at WCOStream watch anime dub

Yuru Yuri San☆Hai! Episode 12

Northsinai gov: http://www.northsinai.gov.eg/citizens/cases/Lists/List/DispForm.aspx?ID=21451

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1022848-kissanime