Македонија

Царина истражува кој на „Деве Баир“ го пропуштил автобусот без лиценца

Царинската управа од утрово прави внатрешна контрола за тоа кој го пропуштил автобусот на „Беса транс“ кој бил без лиценца на граничниот премин „Деве Баир“. Контролата доаѓа откако вчера Министерството за транспорт и врски кажа дека превозникот не го регистрирал ова возило кое целосно изгоре, а во него животите ги загубија 45 патници.

-Од рано утрово, Секторот за професионална одговорност на Царинска управа е на ГП Деве Баир со цел детално да се изврши контрола на постапувањето на превозникот и царинските службеници, согласно надлежностите пропишани со Законот за превоз во патниот сообраќај на денот на излез на предметниот автобус. Предмет на контрола е и постапувањето за конкретниот превозник и возило и во претходниот период на истиот граничен премин, велат од Царина.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4 anime 4Anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

watch anime online 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

4 anime biz 4Anime Pokémon Journeys: The Series

4Anime My Hero Academia Season 2 (Dub)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

tải go88