January 27, 2022 06:55
Спорт

Хулиганите на Легија го ,,запалија” стадионот на Лестер па се пресметаа со полицијата

Навивачите на Легија Варшава предизвикаа големи нереди на „Кинг Пауер“ стадионот за време на натпреварот од Лигата на Европа помеѓу Лестер и полскиот тим.

Навивачите на Легија прво направија пиротехничко шоу поради што мораше да реагира обезбедувањето кои немаше шанси да им се спотивстави на полските фанови и поради тоа се вклучи и полицијата.

 

Појавувањето на полицајци на трибината ги разлути хулигаите кои тргнаа да се тепаат и со обезбедувањето и со полицијата.

Покрај тоа, полските навивачи се обидоа и да се пробијат до делот каде се наоѓаат и домашните навивачи, но не успеаја да го пробијат полицискиот кордон.

https://twitter.com/i/status/1463998807981580289

Според извештаите, има и полесно повредени, а Легија сигурно ќе биде казнета од УЕФА бидејќи станува збор за меѓународен натпревар.

На теренот, фудбалерите на Лестер славеа со 3:1 и се искачија на првото место во групата Ц пред Спартак Москва и Наполи кои имаат по седум.

free anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime stream Redo of Healer

anime websites Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeHeaven High School DxD Episode 6

AnimeHeaven Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

stream anime online AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)