Балкан

Хрватските полицајци повторно одат во Србија поради случајот со Матеј Периш

Началникот на хрватската полиција, Никола Милина најави дека полициска екипа најверојатно повторно ќе замине во Србија во врска со истрагата за исчезнатиот Матеј Периш од Сплит.

Милина рече дека хрватската полиција спроведува истрага во Хрватска во врска со исчезнувањето на хрватски државјанин во Белград ноќта меѓу 30 и 31 декември.

– Разменуваме информации. Колегите сигурно уште еднаш ќе одат во Србија – рече Милина на прес-конференцијата.

Тој додаде дека полицијата не може да ги прочита сите коментари, туку собира информации од сите безбедносни служби и граѓани.

– Полицајците се слободни да постапуваат согласно законот, без да чекаат наредби. Замислете секој полицаец да ја чека командата – вели Милина, пренесе хрватскиот портал Индекс.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Bleach Episode 363

Black Clover Episode 163

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12

anime sites GoGoAnime Komi Can’t Communicate

Naruto (Dub)