September 23, 2019 22:36
Ракомет

Хрватскиот голман Ивиќ е новото засилување на Вардар?

Како што неофицијално дознаваме хрватскиот голман Филип Ивиќ е на само еден чекор до потпис за актуелниот Европски шампион, Вардар.

Според неофицијални информации кои стигнаа до нашата редакција веќе има начелен договор меѓу менаџментот на Ивиќ и управата на Вардар.

Уште одамна се зборуваше за кокетирањето на хрватскиот интернационалец со македонскиот шампион, сепак тој се одлучи да го послуша советот на неговиот менаџерски тим и од Полска се упати кон Германија.

Сега кога клубот кој беше добитен повеќе не е доволно атрактивен, Ивиќ повторно се врти кон Македонија, а по се изгледа дека овој пат Ивиќ конечно ќе го стави својот потпис и ќе застане помеѓу стативите на Европскиот шампион.

Нови вести

Словенецот Пелко стана „вардарец“

24info

Две дами ќе го предводат ЖРК Вардар

24info

Познати ривалите на Вардар во новата сезона од ЛШ

24info