March 5, 2021 07:37
Балкан

Хрватска не престанува да се тресе

Ноќеска во 3.49 часот Сеизмолошката служба во Хрватска регистрирала земјотрес со епицентар кај Маркушевац на оддалеченост од девет километри од главниот град Загреб.

Магнитудата на земјотресот била 2,6 степени според Рихтер, а интензитетот на потресот во епицентарот 3I степени пспоред ЕМС скалата, јавија хрватските медиуми.

Претходно, во 21.34 часот земјотрес со јачина од 3,3 степени беше регистриран и во близина на Петриња. Епицентарот на овој потрес бил на 14 километри југозападна од Сисак, на длабочина од пет километри.

Pokemon Journeys: The Series Episode 51 at website https://gogoanime.be tokyo ghoul gogoanime

One Punch Man 2nd Season Episode 12 at website https://animeheaven.pro anime heavene