November 12, 2019 00:25
Балкан

Хрватска: Воен полицаец загина при излез од оклопно возило

Воен полицаец загина во Хрватска, поточно во близина на населбата Драганиќ, а несреќата се случила кога камион налетал на него, откако тој набрзина излегол од оклопното возило што било во дефект.

Како што пренесува „Танјуг“, несреќата се случила на автопатот А1 во правец на Загреб.

Министерството за одбрана соопшти дека возилото управувано од полицаецот било дел од колона на борбени оклопни возила на хрватската армија.

Нови вести

Косово: ЦИК ќе ја чека одлуката на Врховен суд за гласовите од Србија

Igor

Ѓуриќ: Албанските сепаратисти го официјализираа апратхејдот во Косово

Igor

Лимај: Коалицијата Нисма – АКР ќе има шест пратеници во косовското Собрание

Igor