October 23, 2021 00:13
Спорт

Хрватската полиција по нередите во Загреб ги протера навивачите на Легија во Полска

Полските навивачи вчеравечер добија ќотек во еден од квартовите во Загреб кој е познат по многубројните седишта на „Бед Блу Бојс“, а ова попладне навивачите на Легија Варшава беа протерани од Хрватска и вратени во родната земја.

По големиот хаос кој вчера настана во центарот на Загреб, гостинските навивачи морале да бегаат за да спасат жива глава, а во таа намера им помогнале и полициските органи кои навреме реагирале и спречиле немили сцени.

Тепачката беше очекувана најава за вечерашниот меч меѓу Динамо и Легија во квалификациското коло за Лигата на шампионите, па тоа го потврди и познат полски новинар кој откри детали за физичката пресметка во Загреб.

– Пресметакта меѓу навивачите на Динамо и Легија не беше случајна. Двете групи дојдоа со намера да се тепаат, тоа беше договорено. Хрватите ги изненадија навивачите на Легија со својата бројка, ги имаше измеѓу 150 и 200, а имаа и опрема како стапови, шипки и боксирачи. Полицијата брзо реагираше и нема жртви – вели новинарот Сташевски.

Website https://animebee.to: Watch Akiba's Trip The Animation animebee Episode 13 watch anime dub

Watch anime online for free at AnimeTV top anime tv shows

GoGoAnime: Fire Tripper anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime bleach

Website https://kissanime.mx: Watch Pastel Life kissanime Episode 6 boku no hero academia kissanime

Pokecommunity: https://www.pokecommunity.com/member.php?u=968947

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/animeflixnl