September 24, 2021 08:46
Спорт

Хрватот Петровиќ ја напушти клупата на Бразил

Хрватскиот кошаркарски стратег Александар Петровиќ (62) веќе не е селектор на репрезентацијата на Бразил, со која не успеа да избори настап на Олимписките игри во Токио ова лето.

– Во последните две недели многу размислував за тоа, а за време на вообичаената прошетка во понеделникот донесов конечна одлука. Телефонски разговарав со претседателот на Бразилската федерација и му го образложив мојот избор. Се разбравме, изјави Петровиќ за италијанските медиуми.

Петровиќ ја предводеше бразилската репрезентација од есента 2017 година, а кариерата ја продолжува во италијанскиот прволигаш Пезаро.

https://animedao.nl animedao re zero

AnimeBee: 18if anime episode 13 online free at https://animebee.to watch anime dub

AnimeFLV: Touch: Cross Road - Kaze no Yukue anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime dub

https://gogoanime.be gogoanime 10

Tapas: https://tapas.io/animeflixnl

Wakelet: https://wakelet.com/@gogoanimebe